Cassville announces Principalís List, honor rolls

Wednesday, June 20, 2018

PRINCIPAL'S LIST

(GPA of 4.0 or Higher on a 4.0 scale)

Freshmen: Jazmin Carroll, Olivia Holman, Yessnie Lepez, Zane Mebruer, Cole O'Neill, Robert Preddy, Jordyn Stafford

Sophomores: Steven Collinwood, John Frickie, Alexis Mann, Melissa Martinez, Madry McCrackin, Tayler McCullah, Taylor McDonald, Natalie McNeill, Madison Osborne, Kennedy Parnell, Alexa Perez, Holly Thompson and Jarrod Wallace.

Juniors: Andrew Berndt, Somer Brooks, Avery Brown, Jeremiah Davison, Carter Fletcher, Shannon Haney, Mary Hayse, Clara Hermansen, Samuel Holman, Claire Hurst, Cole Jackson, Justin James, Kamryn Jaques, Adrien Lee, Andrew Littlefield, Colton Moore, Reilly Nichols, Jamison Oliphant, Marisa Padilla, Dalia Phelps, Elizabeth Tankersley and Joua Thao.

Seniors: Yesenia Aguinaga, Kaylee Aldridge, Abbi Atkinson, Ellie Cahalan, Alyssa Case, Jesseca Edie, Kaitlynn Grayum, Austin Holt, Alex Hopper, Ashlynn Howe, Hannah Kelley, Garrett Knight, Josie Lone, Hallie Long, Hailey Matthew, Britney Nowak, Madison Olbertz, Madisyn Propanz, Grace Schell, Emily Sink, Megan Sloan, Laura Stringer, Audrie Thorpe and Kayla Williams.

HIGH HONOR ROLL

(GPA of 3.67 to 3.99 on a 4.0 scale)

Freshmen: Zachary Acheson, Denisse Aguinaga, David Aplin, Kyra Bailey, Dylan Berndt, Zayne Bouchard, Zachary Coenen, Erika Cortez, Russell Dunker, Pace Evans, Josie Guevara, Hallie Hackler, Hannah Hackler, Keaton Hohensee, Shane Holman, Kellan Jack, Layne Jung, Cameron Lewis, Jordan Lewis, Lakein Madison, Robert Massey, David Oliphant, Adrienne Quiros, Sadie Reuter, Haylie Rickard, Adrian Salas, Camron Sloan, Carson Whittemire, Ryan Yang and Chantly Yarnall.

Sophomores: Brandon Annecharico, Devon Brookes, Addyson Brophy, Destiny Clark, Samuel Cochran, Nolan Crain, Xain Gray, Timothy Groth, Tyler Hagerman, Jacob Hall, Jillian Hang, Eli Herrin, Tressa Hilburn, Whitney Koening, Kya Kraft, Angelina Liggett, Parker Marple, Dane Martin, Timothy Mason, Abigail McCollough, Angela Meza, Lindee Mitchell, Juliette Okel, Jacob Olbertz, Daisy Olsen, Hector Perez, Bowen Preddy, Chloe Rich, Austin Rivera, Carson Roller, Riley Rowden, Sophie Scott, Cole Stringer, Jacob Thomas, Hallie Walker, Kel Wilson and Neo Woodyard.

Juniors: Erika Aguirre, Callie Beagle, Samantha Blangger, Kobe Blisard, Matthew Bonass, Lucas Bowers, Carinnia Brookes, McKayla Burnside, Zachery Burton, Derek Christy, Alexis Coursey, Shauna Dilbeck, Chloe Flowers, Miranda Hang, Brianna Hemphill, Cale Jackson, Zylin Jung, Alex Mackey, Marissa Matthews, Lauren McManus, Alondra Miller, Lindsay Moss, Hayley Nape, Noah Parsons, Sol Rainey, Austin Reed-Utter, Chloe Roller, Austin Sanders, Rainy Shipman, Brianna Smith, Drew Speakman, Isaiah Stanley, Quentin Steinmann, James Stiehm-Okel, Kaitlyn Stockton and Damaris Taylor.

Seniors: Audra Brooks, Emma Coenen, Mark Collinwood, Trey Dalton, Grant Davis, Issac Dodson, Haley Donovan, Dylan Garner, Collin Hang, Kaylie Hunter, Samuel Hunter, Jessica Ibarra, Savannah Lawrence, Mystree McMahan, Dalton O'Neill, Bayla Osborne, Megan Richter, Colton Robinson, Andie Roper, Josi Rose, Jared Rowe, Cindy Sanders, Rachel Scott, Krista Skinkis, Madilynn Stokes, Payton Varner, Ambria Vaughan, Guilianna Vega, Austin Wilson and Skyler Wolf.

HONOR ROLL

(GPA of 3.34 to 3.66 on 4.0 scale)

Freshmen: Jordan Anderson, Ayasha Andrews, Darrin Atkinson, Jennifer Bickford, Hailey Bowen, Jayden Bowman, Madison Bowyer, Trenton Carlin, Zachary Carney, Jasmine Carter, Savannah Comfort, Brett Cooper, Dylan Dover, Summer Driver, Patrick Dunker, Abraham Garcia, Makayla Harvey, Andey Hunter, Abigail Jackson, Ariana Lemus Whittenburg, McKenzie McNabb, Harmony Mills, Emily Ortega-Reyes, Kyren Postlewait, Krysta Rawlings, Jaiden Reibert, Kegan Robinson, Laney Roller, Mayra Serrano, Silvia Serrano, Dakota Shields, Brennan Sorensen, Roper Stone, Rebelle Sturgell, Landrie Thomas and Dazee Williams

Sophomores: Nathaniel Boley, Jadya Brattin, Quinn Cook, Cathrine Edmondson, Nefertiti Guatney-Lopez, Eleanor Good, Opal Gouvion, Lena Greene, Derek Hess, Carson Jacobson, Riley Mills, Jalynn Moore, Ethan Nape, Andrew Prier and Morgan Strode.

Juniors: Grace Baxley, Kimberly Coolidge, Natalia De Leon, Brennan Escalante, Raven Ganoung, Hunter Harris, McKenzie Hohensee, Cheyenne Hopkins, Michalea Hunter, Evan Kessinger, Richard Mahurin, Dylan McCormack, Ashtyn McFarland, Donny Parker, Jesus Perez, Morgan Popanz, Michaela Preddy, Katlyn Rose, Brendan Seufert, Dezirae Sizemore, Lanndan Sullivan, Vance Supulver, Lauren Turner and Garrett York .

Seniors: Hunter Bailey, Nathan Bailey, Kevin Bickford, Christopher Buckner, Abi Burdine, James Curtis, Ellis Good, Tempest Gray, Carley Klewer, Sierra Lacy, Lisa Lambel, Abigail Lasley, Samantha Mitchell, Brayden Nelson, Jordan Reed, Kaylee Reibert, Andrew St. Pierre, Caden Swearingen, Bryan Trice, Jessica Vail and Autumn Youngblood.