Southwest announces third quarter honor roll

Wednesday, April 26, 2017

Principal's Honor Roll

Fifth grade: Caleb Ayer, Landon Bernard, Lyric Bernard, Emma Brown, Tehya Ross, Natalie Sanko, Emilee Whesten and Lilly Wolf.

Sixth grade: Treyzon Milne-Jones and Jackeline Quintanilla

Seventh grade: Andrew Cornell, Ryan Lawrence, Christian Long, Jessica Munday, Amy Reeves and Elizabeth Ross

Eighth grade: Allison Corwin, Dusty Hendrix, Bonnie Robbins, John Scannella and Travis Sickles.

A Honor Roll

Fifth grade: Brooklyn Blanchard, David Brand, Shaelynne Dewitt, Bruce Duncan, Bryan Everitt, Abigail Floyd, Faith Foster, Tristan Fry, Jordan Long, Ben Morris, Macen Ogletree, Faith Outhouse, Brendyn Paulsen, Michaela Phillips, Charlie Pippin, Alexis Raucstadt, Juliauana Sierra, Lexie Swadley and Emma Wright.

Sixth grade: Gavin Barton, Rayden Blackburn, Brandon Brooks, Katie Catron, Anna Church, Shaylea Eggleston, Olivia Erwin, Alli Fosse, Bryce Hammers, Allen Hendrix, Hayley Hignite, Jordyn Martin, Ethan Recio, Nathaniel Salsbury, Alexandria Shrum, Coy Shrum, Zakary Starr, Signe Suchowski, Camberlynn Uthe, Travel Walkingstick and Rachel Willer.

Seventh grade: Olivia Ayer, Haily Erwin, Jared Hayworth, Ty Howard, Samuel Jennings, Dale Jermain and Alyssa West.

Eighth grade: Brianna Cook, Robert Embrey, Khloe Holder, Hannah Hougland, Harleigh Jester, Tanner Joyner, Mackinlee Kellogg, Laney Moore, Justin Munday, Austin Pippin, Danielle Reed, Shyla Richardson, Karma Romine, Skyler Sadr-Momtaz and Isaac Starr.

B Honor Roll

Fifth grade: Kyler Ball, Haileigh Birchfield, Clark Brinkman, Peyton Clark, Ryan Cotton, Caiden Crowe, Camern Decker, Evan Ennes, Peyton Fixico, Jacie Foster, Braden Garcia, Kayleigh Harling, Brianna Harris, Lexie Hendrix, Rebecca Lowry, Ryder Martin, Shelby Sheppard, Morgan Slaughter, Selena Williams and Jullian Yanez.

Sixth grade: Ayden Bass, Laroya Cabrillo, Benjamin Cron, Noah Fancher, Dakota Holenda, Rhonni Hunter, Haven Jarman, Mackenzy McCarley, Cameron Pendergraft, Tyler Sadr-Momtaz, Harley Stezer, Larry Sheppard, Kaizer Slinkard, Joseph Stockton and Hailey Yanez.

Seventh grade: Tierney Ash, Molly Atkinson, Mason Bernard, Cloe Brattin, Joshua Faires, Sydnie Hudgins, Brianna Little, Francisco Marquez, Brooklynne Morgan, Tristan Nelson, Shelbie Pendergraft, Lateshia Perkins, Austin Peterson, Aiden Rhodes, Max Terry, Teresa Thompson and Caden Uthe.

Eighth grade: Emily Berry, Christian Brand, Savanna Burgess, Audrey Burt, Roberto Cabrillo, Zachary Crawford, Keith Davis, Angela Deshields, Jamie Dunton, Jealouise Durosette, Colton Hignite, Taylor Lawrence, Joseph Patterson, Ryan Peachee, Bailie Saunders, Cameron Thornton, Ivy Tilford, Malachi Wheeler and Matthan Wheeler.